Vyjádření ke komunikaci s pražským arcibiskupstvím.

09.04.2019

Naše snaha komunikovat a navázat spolupráci s nejvyššími církevními představiteli nebyla zpočátku příliš úspěšná. Vnímáme ji však jako bytostně důležitou, protože lidí, kteří naši společnou pomoc potřebují, je mnoho. Dokumenty, které zde přikládáme, mapují naše snahy tuto spolupráci s AP dohodnout.

První email odeslal pan Rozek na AP dne 26. 2. 2019.

Dokument ke stažení zde:

Odpověď pana kardinála, Dominika Duky, ze dne 28. 2. 2019.

Dokument ke stažení zde:

Další email Jana rozka byl směřován k panu kardinálovi dne 28. 2. 2018.

Dokument ke stažení zde:

Odpověď pana kardinála oběti sexuálního zneužívání, která žádala
o schůzku.

Dokument ze dne 28. 2. 2019 ke stažení zde:

Dne 11. 3. 2019 odeslal pan kardinál Dominik Duka prostřednictvím advokáta Ronalda Němce výzvu panu Rozkovi k objasnění a konání ohledně nařčení církevních autorit
z nekonání či jiného úmyslného jednání v případech sexuálního zneužívání duchovními osobami.

Dokument ke stažení níže:

Email ze dne 22. 3. 2019, který pan Rozek adresoval biskupstvím s dotazem, zda souhlasí
s postupem pana kardinála ohledně plánované žaloby.

Dokument ke stažení níže:

Přikládáme také emailovou komunikaci mezi Ronaldem Němcem a Janem Rozkem ohledně Plné moci k zastupování AP. Plná moc byla nakonec panem Němcem dodána.

Dokument ke stažení zde:

Dne 5. 4. 2019 odeslal Jan Rozek panu Kardinálovi vyjádření k této výzvě.

Dokument ke stažení níže:

Dne 8. 4. 2019 nám mediální poradce AP, Štěpán Rob, oznámil, že pan kardinál Jana Rozka přijme, aby mohli vše společně prodiskutovat.